ساخت وبلاگ حرفه ای خرید بک لینک
بستن تبلیغات [X]
چه طور از خرید خودرو , فروش خودروی خود نگهداری کنیم؟ - 5

چه طور از خرید خودرو , فروش خودروی خود نگهداری کنیم؟ - 5

دوشنبه 29 خرداد 1396
20:45
7: تعداد بازدید

* - آنالیز ارتفاع تراز روغن در موتور فورا پس از خاموش کردن آن , اندازه حقیقی و واقعی روغن باطن آنرا مشخص نمی‌کنند چون هنوز کلیه روغنها از قسمت های گوناگون به داخل مخزن رجوع و برگشت داده نشده اند . برای تشخیص ارتفاع درست روغن اتومبیل را در سطحی مرحله بوستان فرمایید :


1 - میله عمق سنج را از جای خود بیرون نموده وپس از تمییز کردن , مجدداآنرا در جای خودقرار دهید .

2 - میله عمق سنج ( گیج ) رامجددا از جای خویش بیرون کنید و با خودداری از ریزش روغن آنرا به موقعیت افقی نگهدارید . مرحله روغن بایستی بین علامت ها add ( طولانی تر ) و یا این که full ( لبریز ) برروی میله عمق سنج باشد .

3 - در شکل پایین خیس بودن ارتفاع روغن از نماد سطح پائین میبایست مقدار کافی روغن در موتور بریزید تا ارتفاع آن برابر با نماد با نشانه بالائی میله عمق سنج گردد . فواصل علائم روی میله در حدی است که با ریختن کمتر از یک لیتر روغن به باطن موتور طول تراز آن از نماد add به آرم fullصعود خواهد کرد . روغن از مجرای در پوش دار واقع در روی درب سوپاپ ها به باطن موتور ریخته می شود . تنها از روغن های مرغوب سفارش شده از سوی کارخانه خالق اتومبیل استفاده فرمایید .

4 _ از ریختن روغن مازاد در باطن موتور جلوگیری شود . زیرا این کار باعث نشت از شمعها و نیز خرابی کاسه نمد می‌شود .

تایر ( لاستیک ) اتومبیل

فشار هوای داخلی لاستیکها بایستی یکبار در هفته بازدید گردد . درین رابطه احتمال دارد جدولی جهت توصیه فشار مطلوب هوای باطن لاستیکها مطرح شده باشد . تنظیم دقیق فشار هوای درون لاستیکها , تنظیم سوخت و نیز استمرار قدمت لاستیک را به یار خواهد داشت . معمولا فشار هوای لاستیک زاپاس به مراتب بیش تر از بقیه آن ها در حیث گرفته میشور .همزمان با تهیه فشار , آج لاستیک را از حیث بریدگی , سائیدگی و بقیه صدمات احتمالی نظارت فرمایید . سروالف ( روزنه محل ورود باد لاستیکها ) را از نظر نشتی تست شده .

لاستیکها را همینطور از دید سایش غیر یکنواخت بررسی نمائیدو در شکل لزوم زوایای چرخهای جلو راتنظیم نمودهو یا این که لاستیکها را مطابق با جهت و راهبرد داده شده از سوی کارخانه سازنده جابجا فرمایید .

قبل از خرید لاستیک به ویژه از حیث نوع , اندازه و کیفیت و مورد ها ذیل مسئله دقت قرار دهید :

1 - کیفیت و ظواهر هر چهار لاستیک بایستی نظیر هم باشد .

2 - بعدها لاستیکها بایستی متناسب با حلقه چرخها باشد . در‌این رابطه فروشندگان لاستیک جداول راهنمائی را در اختیار دارند , عدم تناسب میزان های لاستیکبا حلقه چرخ باعث فرسایش پرسرعت آن می شود .

3 - قطر خارجی بزرگتر از اندازه معمول حلقه و لاستیک منجر از بین رفتن اعتنا سرعت سنج , برهم خوردن تناسب ساعت دورانی موتور نسبت به سرعت اتومبیل , بالا رفتن مصرف سوخت و ناچیز شدن شتاب اولیه اتومبیل می‌شود . سازندگان لاستیک کلیه بعد ها آنها را برای توقف از موارد روایت شده دقیقا گزینه بازنگری قرار می‌دهند .

4 - لاستیک یدک ( زاپاس ) خرید خودرو , فروش خودرو باید برای استفاده د رمسافتهای کوتاه و ملازم با سرعت متوسط خرید خودرو , فروش خودرو باشد .

5 - لاستیکها نباید د رهنگام بدور زدن خرید خودرو , فروش خودرو یا عبور از سختی ها و نیز در هنگام اعمال توشه با بدنه قسمتهای حریم خویش ( گلگیر ) تماس پیدا نماید . خرید خودرو اقساطی


ارسال نظر برای این مطلب

نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
نحوه ارسال :
کد امنیتی :


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به خرید و فروش خودرو است. | طراح قالب: آوازک